Zadzwoń: +48 515 478 032 

Terapie naturalne

Refleksologia żywiec masaż twarzy głowa
02 grudnia 2021

Refleksologia twarzy i głowy

Jak wykonuję zabieg refleksologii twarzy i głowy?
 
Ten niesamowicie przyjemny rytuał komponuję z kilku elementów.
 
Na początku pobudzam uciskiem odpowiednie punkty na dłoniach i stopach - punkty te to początki i zakończenia meridianów, które według medycyny chińskiej są drogami przepływu energii.
 
Następnie wykonuję masaż skóry głowy, który usuwa napięcia i poprawia ukrwienie w tym obszarze.
 
Kolejnym krokiem jest delikatny masaż twarzy, w którym mogę skupić się na dolegliwościach: czy to sprawiające problem zatoki, czy to niedowład nerwu twarzowego, czy choćby mało estetyczna "lwia zmarszczka". Etap ten kończy stymulacja akupunktów znajdujących się na twarzy.
 
Bardzo odprężającym elementem refleksologii twarzy i głowy jest masaż dekoltu, barków i szyi, który rozluźnia napięte mięśnie. Jeżeli jest taka konieczność, wykonuję kilka ruchów rozciągających i uelastyczniających stawy i mięśnie obręczy barkowej.
 
Każdy zabieg dopasowuję do potrzeb i oczekiwań klienta: jeżeli widzę taką konieczność, wplatam elementy aurikuloterapii - masażu małżowiny usznej, dzięki któremu mogę stymulować receptory połączone z każdą częścią ciała klienta.
 
Przy problemach z zatokami używam kamertonu w celu ich pobudzenia. Kamertony bardzo często wykorzystuję także przy porażeniu nerwów, utracie węchu lub smaku czy też przy problemach ze wzrokiem.
 
Jeżeli celem zabiegu jest efekt kosmetyczny, wykonuję masaż miorelaksacyjny, drenaż limfatyczny lub wykorzystuję elementy japońskiego masażu Kobido.
Cała refleksoterapia trwa około 60 minut. Do każdego zabiegu używam odpowiednio dobranych olejków eterycznych, które dodatkowo potęgują efekt terapeutyczny.
 
Całości dopełniają dźwięki muzyki relaksacyjnej w tle, dzięki którym klient może poczuć głębokie odprężenie, a nawet zasnąć.